Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Makijaż brwi krok po kroku

Perfekcyjny makijaż brwi to od kilku sezonów najgorętszy trend. Idealnie dobrany kolor pomoże ci podkreślić oko oraz nadać całej twarzy wyrazu. Nigdy nie malowałaś brwi? Poniższa instrukcja pomoże ci wykonać perfekcyjny makijaż.

Idealnie wykonane brwi to marzenie wielu z nas. Na początek poeksperymentuj trochę z kształtem łuku brwiowego. Z czasem dobierzesz perfekcyjną linię i kolor, który będzie wyglądał na tobie najbardziej naturalnie. Jeżeli jednak szykujesz się na wielkie wyjście to postaraj się, aby makijaż brwi był mocniejszy i ciemniejszy. W wersji na co dzień stawiaj na delikatny i naturalny efekt, który doda ci uroku. Poniżej znajdziesz instrukcję – krok po kroku, która pomoże ci wykonać wyjątkowy makijaż brwi.

Krok pierwszy – idealne wygładzenie

Swój makijaż zacznij od nałożenia na całą twarz BB Cream, podkładu czy fluidu. Następnie wyczesz kosmetyk z włosków za pomocą małej szczoteczki. Gęstym i dużym pędzlem nałóż transparentny puder na całą twarz. Produkt pomoże ci ujarzmić włoski i nadać im odpowiedni kształt.

Krok drugi – kształt

Makijaż brwi zacznij od dołu – namaluj linię wzdłuż dolnej krawędzi. W przypadku tej czynności idealnie sprawdzi się liner w pisaku lub w kredce. Będzie to twoja podstawa do stworzenia idealnego łuku. W tym celu wypróbuj produkt polskiej marki Golden Rose – długotrwały liner w płynie, który pomoże ci rozpocząć pracę nad makijażem brwi. Gdy już dolna część brwi będzie zaznaczona, zajmij się górą. Namaluj linię na górze i połącz ze sobą kąciki. W ten sposób utworzysz kształt brwi.

Makijaż brwi krok po kroku

Krok trzeci – wypełnienie

Gdy już nadałaś twoim brwiom kształt, to pora na wypełnienie. Postaraj się to zrobić na 2/3 długości. Użyj w tym celu matowego cienia z satynowym wykończeniem. Pamiętaj, aby wcześniej użyty liner lub kredka były w tym samym odcieniu co reszta kosmetyków, których użyłaś podczas makijażu brwi. Jeżeli zdecydowałaś się na jasny brąz, to nie używaj jego ciemniejszych odcieni – inaczej osiągniesz nienaturalny efekt.

Krok czwarty – oczyszczenie

Kiedy już osiągniesz satysfakcjonujący wygląd obu brwi, postaw na idealne wykończenie. Jest to już ostatni krok stylizacji. Polega na oczyszczeniu strefy dolnej łuku brwiowego. W ten sposób linia jest bardziej wyeksponowana, a oko staje się bardziej rozświetlone. Taki efekt osiągniesz dzięki korektorowi i białemu, matowemu cieniowi.

Jak widać – makijaż brwi nie jest bardzo trudną czynnością. Jednakże trzeba się liczyć z tym, że zajmuje sporą ilość czasu – szczególnie osobom, które nie mają wprawy. Jeżeli jednak nie chcesz poświęcać cennych minut na makijaż brwi, wypróbuj Brow Tatto gel, który jest prawdziwą nowością w ofercie Maybelline. Jego efekt może utrzymywać się nawet do trzech dni. Wypróbuj go już dziś!


Materiał zewnętrzny