Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Nakłuwacz do glukometru – gdzie kupić?

Cukrzyca jest bardzo ciężką chorobą, na którą cierpi coraz więcej osób. Jest to przewlekła choroba metaboliczna spowodowana złymi nawykami żywieniowymi, brakiem aktywności fizycznej, nadużywaniem alkoholu i papierosów, a często także uwarunkowaniami genetycznymi. Zbyt szybkie tempo życia i chroniczny stres także odbijają się na naszym zdrowiu. Głównym objawem cukrzycy jest podwyższone stężenie glukozy we krwi, co jest spowodowane wydzielaniem zbyt małej ilości insuliny przez trzustkę. Diabetycy, bo tak nazywani są ludzie chorzy na cukrzycę, muszą pamiętać o specjalnej diecie i regularnym mierzeniu poziomu cukru. Pomiary można wykonać za pomocą glukometru lub specjalnych nakłuwaczy. Warto zadbać o swoje zdrowie, ponieważ cukrzyca może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Co to jest glukometr?

Glukometry to bardzo proste w obsłudze urządzenia, przeznaczone do wykonywania samodzielnych pomiarów glukozy. Sam glukometr nie wystarczy do pomiaru. W glukometrze należy umieścić specjalny pasek z niewielką ilością krwi. Następnie trzeba poczekać kilka sekund i na wyświetlaczu pojawi się wynik. Glukometr nie powinien być duży, dzięki czemu będzie łatwy w obsłudze. Obecnie urządzenia są tak skonstruowane, aby do podania wyniku potrzebowały jak najmniejszej ilości materiału (czyli krwi).

Jak działa nakłuwacz do pomiaru glukozy?

Nakłuwacz jest specjalnym przyrządem, które umożliwia szybkie komfortowe pobranie próbki krwi z palca. W środku nakłuwacza znajduje się lancet, czyli ostrze do nakłucia. Większość chorych woli używać nakłuwacza, ponieważ kłucie palców lancetami nie jest zbyt wygodne. Obecnie większość urządzeń dostosowanych jest do indywidualnych potrzeb chorych osób. Nakłuwacze można podzielić na te dla dzieci, dorosłych oraz dla ludzi, którzy mają nieco grubszą tkankę podskórną. Część nakłuwaczy jest dodatkowo wyposażona w regulację grubości nakłucia. Wybierając nakłuwacz, diabetycy muszą pamiętać o tym, żeby możliwe było przeprowadzenie badania przy jedną ręką. Kluczowy jest natomiast fakt, że nakłuwacze nie mogą być używane przez wielu chorych. Jest przyrząd, który może być stosowany tylko przez jedną osobę.

nakłuwacz do glukometru

Gdzie kupić nakłuwacz do glukometru?

Dla większości diabetyków badanie krwi to codzienność. Jednak niektóre osoby, które mają pierwszą styczność z tym schorzeniem, mogą nie wiedzieć, gdzie kupić porządny nakłuwacz. Z pomocą przychodzi specjalna porównywarka cen produktów zakupowy.expert. Dzięki tej witrynie możemy wyszukać interesujące nas przedmioty i porównać ich ceny. Wpisując w pasek wyszukiwania słowo nakłuwacz otrzymujemy listę produktów. Po kliknięciu na któryś z nich zostaniemy odesłani do opisu. Dzięki temu możemy zapoznać się z technicznymi danymi danego urządzenia. Po prawej stronie można zauważyć przycisk: idź do sklepu.

W przypadku nakłuwaczy Zakupowy ekspert prezentuje listę około 30 produktów 8 różnych marek. Dzięki temu diabetycy mogą dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb oraz finansowych możliwości.