Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Stomatolog Kraków. Stomatologia estetyczna w Twoim mieście!

Idealnie równy i śnieżnobiały uśmiech stanowi prawdziwe marzenie. Staje się on wizytówką zadbanego człowieka, pomaga w kontaktach interpersonalnych i potrafi przełamywać przysłowiowe pierwsze lody. Jednak nieprawidłowe przyzwyczajenia dietetyczne, palenie papierosów czy drobne zaniedbania na co dzień mogą prowadzić do tego, że zęby żółkną. Ich odcień zależy także od genów. Na szczęście jednak nieco mniejsza hojność matki natury wcale nie oznacza, że nie możesz cieszyć się uśmiechem godnym największych gwiazd Hollywood.

W walce o poprawę drobnych niedociągnięć i zmian spowodowanych upływem czasu pomoże Ci dobry stomatolog. Kraków daje pod tym względem ogromne możliwości, ponieważ można znaleźć stomatologa w Krakowie, który specjalizuje się w najnowszych zabiegach stomatologii estetycznej. Dzięki nim możesz zmienić odcień swoich zębów, zlikwidować zbyt duże przestrzenie pomiędzy nimi (tzw. diastemia) czy nawet skorygować ich wielkość i kształt.Stomatolog Kraków.

Jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

Wybór dobrego specjalisty przesądza o ostatecznym efekcie, który możesz zyskać oraz Twoim komforcie podczas zabiegów.

Jaki stomatolog w Krakowie będzie najlepszy?

Podczas porównywania ofert dostępnych na rynku i wyboru lekarza, z którego usług naprawdę warto skorzystać, weź pod uwagę kilka podstawowych czynników. W pierwszej kolejności sprawdź kwalifikacje i umiejętności poszczególnych dentystów. Zapoznaj się z personelem, który najczęściej przedstawiony jest na oficjalnej stronie internetowej gabinetu. Tutaj obok ukończonych uczelni i doświadczenia, zamieszczane są kursy, zdobyte certyfikaty oraz doświadczenie zawodowe.

Dobry stomatolog w Krakowie, który specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej, powinien przyjmować w odpowiednio wyposażonym gabinecie. Od jakości dostępnego sprzętu uzależniony jest zakres przeprowadzanych zabiegów oraz stosowane metody. Sprzęt starszej generacji zwykle umożliwia jedynie stosowanie starszych technik. Innowacyjne urządzenia pozwalają sprawniej i szybciej przeprowadzać zabiegi oraz zyskiwać bardziej precyzyjne, trwalsze efekty.Podczas wybierania gabinetu stomatologii estetycznej zwróć uwagę także na:

•    podejście lekarza do pacjenta – życzliwe kontakty ułatwiają kolejne wizyty i sprawiają, że osoba korzystająca z zabiegów dentystycznych czuje się bezpieczniej. Ważne, aby stomatolog w Krakowie łączył profesjonalizm z troskliwością oraz fachowo objaśniał, na czym polegają poszczególne zabiegi, z jakimi ewentualnymi skutkami ubocznymi się wiążą, jak trwałe dają efekty. Ważne jest, aby specjalista w przystępny sposób omawiał plan leczenia i rozwiewał wątpliwości pacjenta,

•    czystość i sterylność – ważne są procedury stosowane w gabinecie, dezynfekcja narzędzi i akcesoriów,•    jakość używanych materiałów – niestety słabej jakości materiały nie dadzą dobrych efektów, będą nietrwałe,

•    sprawna obsługa – dobrze działająca recepcja ułatwia szybkie umawianie terminów kolejnych wizyt.

Te zabiegi poprawią Twój uśmiech

Zabiegi stomatologii estetycznej pomogą Ci przywrócić zębom utracone piękno i pozbyć się drobnych niedociągnięć natury. Poprawią Twój uśmiech i dodadzą Ci pewności siebie potrzebnej do pokonywania codziennych wyzwań i rozwoju na gruncie towarzyskim oraz zawodowym. Stomatolog w Krakowie o tej specjalizacji pomaga osobom, które są niezadowolone z koloru zębów, chcą zlikwidować pojawiające się na nich przebarwienia lub borykają się z drobnymi wadami zgryzu (takimi, które nie wymagają leczenia ortodontycznego).Najpopularniejsze zabiegi z tego zakresu to:

1. Wybielanie zębów

Zabieg pozwala poprawić koloryt i zmienić odcień z żółtego na śnieżnobiały. Przebarwienia mogą pojawić się u palaczy, ale także od kawy, czarnej herbaty, wina i innych produktów spożywczych.Pacjenci najczęściej wybierają:

•    wybielanie nakładkowe – stomatolog wykonuje wyciski zębów i na ich podstawie przygotowuje specjalne nakładki. Następnie nakładki są napełniane żelem wybielającym (jego stężenie dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta). Nakładki te pacjent stosuje w domu (na noc). Proces wybielania trwa do kilku tygodni,

•    wybielanie lampą Beyond – jest to nowoczesna metoda, która daje znakomite rezultaty. Stomatolog nakłada na zęby żel z nadtlenkiem wodoru, który następnie aktywowany jest za pomocą światła emitowanego przez specjalne urządzenie (lampę Beyond). Dzięki wiązce światła nadtlenek wodoru wnika w szkliwo zębów, a utlenianie wewnątrz struktury sprawia, że z ich powierzchni znikają przebarwienia. Zabieg przeciętnie trwa 30-60 minut, a efekty są uzyskiwane podczas jednej wizyty w gabinecie.

2. Licówki

Są to cieniutkie płatki, które nakleja się na zęby różniące się pomiędzy sobą wielkością. Licówki pozwalają skorygować kształt zębów i zbyt duże przestrzenie pomiędzy nimi. Idealnie sprawdzają się także przy ukruszonych lub złamanych zębach czy silnych przebarwieniach, których nie da się pozbyć podczas wybielania.

3. Piaskowanie

Zabieg pozwala usunąć kamień nazębny i lekko wygładzić powierzchnię. Oprócz efektów estetycznych, zmniejsza ryzyko próchnicy.