Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Właściwości zdrowotne aloesu

Od wielu lat słyszy się o niesamowitych właściwościach aloesu, a spożywa go coraz więcej polaków. Kiedy tylko widzimy napój aloesowy na półce, od razu myślimy, że jest to czysty sok z aloesu. Niestety to jedynie sztuczny napój, który poza znikomą ilością aloesu ma również cukier i składniki konserwujące, taki jak aromaty i stabilizatory. Jak więc nie dasz się oszukać? 

Dowiedz się 

O cudownych właściwościach aloesu ludzie słyszeli od wieków. Na półkach w łazience króluje cała sterta produktów, które zawierają aloes. Łagodzą one bolesne podrażnienia oraz leczą skórę. Aloes cudownie wpływa również na skórę i paznokcie. Roślina ta działa również oczyszczająco i regenerująco na cały organizm. Latem delikatnie ochładza skórę poparzoną słońcem. Obok wody kokosowej, aloes to wręcz preparat na wieczną młodość. Doskonale wpływa na umysł i ciało. Miąższ aloesu oprócz wody zawiera ponad 200 cennych witamin i mikroelementów. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowotnych właściwości aloesu? Wejdź na stronę www.proaloes.pl by poznać tą wspaniałą roślinę. 

Bogactwo w butelce

Aloes w większości zawiera witaminy z grupy B (w tym witaminę B 12). Oprócz nich również witaminy A,C oraz E. Po taką mieszankę powinna sięgnąć osoba, która przeżywa przewlekły stres, pali papierosy, albo niezdrowo się odżywia. Poza witaminami znajdziemy również potas, krzem, sód oraz chrom, dlatego jedna szklanka doku z aloesu może znacznie poprawić jakość życia i wygląd.

Dzięki aloesowi również szybciej poradzimy sobie z uporczywą alergią. Miks nienasyconych kwasów tłuszczowych może sprawić, że obniży nam się cholesterol. Aloes nie wchłania się do organizmu ani nie przyswaja, tylko pozostaje w przewodzie pokarmowym, zbiera wszystkie toksyny i wraz z nimi zostaje wydalony z organizmu. To świetny preparat szczególnie dla osób, które odżywiają się w nieprawidłowy sposób i chcą naprawić ten problem.

zalety aloesu

Oby nie z koncentratu

Można więc śmiało stwierdzić, że oprócz wody kokosowej i wód mineralnych, aloes w płynie to prawdziwa bomba witaminowa. Wiele osób uważa, że osoby, które mają kaca, mogą skutecznie prowadzić sobie z problemem, dzięki aloesowi. Nie trzeba więc kupować specjalnych preparatów w aptece. Niestety w sklepach znajdują się soki i koncentraty, które nie wykazują żadnych właściwości zdrowotnych. Ze składu można wyczytać, że zawartość aloesu nie przekracza 20%. Resztę składu stanowi woda i cukier. Oczywiście mogą to być również soki z innych, niezbyt wartościowych warzyw, czy owoców. Koncentrat powstaje poprzez odparowanie wody i dodanie dużej ilości szkodliwego dla zdrowia i życia cukru. Nie warto zamawiać również deserów z zawartością aloesu, ponieważ zazwyczaj jest to pozbawiony wartości proszek. Kiedy więc chcemy zakupić aloes, powinniśmy upewnić się, że nie powstał on z koncentratu. Zapoznawajmy się więc zawsze ze składem. Na końcu warto nadmienić, że aloes hodowany na balkonie nie nadaje się do wyciskania i spożywania. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bardzo dużym mieście. Przy sporządzaniu aloesu, skórka poddawana jest obróbce, dzięki czemu miąższ staje się dla człowieka jadalny. Usuwane są wszelkie substancje niepożądane. Aloes mógł wchłaniać zanieczyszczenia z powietrza i nie nadaje się do jedzenia. 

*Zobacz również lecznicze właściwości oleju z konopii indyjskiej*