Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Zasady pielęgnacji przedłużanych rzęs

Fakt, że jesteś już posiadaczką gęstego wachlarza rzęs, nie oznacza, że nie musisz o nie dbać. By zachowały ładny wygląd, nie odpadły i się nie zniszczyły, konieczna jest pielęgnacja - oto kilka jej najważniejszych zasad. Co ciekawe styliści rzęs często spotykają się z pytaniem klientów “czy rzęsy sztuczne można myć?” - odpowiedź jest prosta: nie można, a trzeba! Rzęsy pełnią funkcję ochronną oka, dlatego zbiera się na nich mnóstwo pyłu, zanieczyszczeń itp. Dlatego czy posiadamy rzęsy wyłącznie naturalne, czy naturalne i sztuczne, zawsze trzeba je myć. Tyle że pielęgnacja rzęs doklejanych w gabinecie będzie wyglądać nieco inaczej niż naszych naturalnych. Ale po kolei...

24 godziny na odpoczynek 

Po aplikacji sztucznych rzęs nie wolno ich zmoczyć i czyścić przez około 24 godziny. Ważne, by w tym czasie zrezygnować też z basenu, sauny oraz solarium. Ten okres potrzebny jest, by klej, jakim sztuczne włoski zostały do naturalnych przytwierdzone, mógł wyschnąć.

Dlaczego zmywanie makijażu zajmie trochę więcej czasu? 

Jeśli na co dzień nosisz mocny makijaż, lubisz podkreślać linię rzęs za pomocą ciemnej kredki lub kochasz smoky eyes, musisz wiedzieć, że pozbycie się takiego make-upu w przypadku sztucznych rzęs trochę potrwa. Najpierw usuwa się makijaż brwi, cienie z powieki i podkład, a następnie można przystąpić do oczyszczania rzęs sztucznych. 

Warto wiedzieć, że ludzkie oko posiada od 120 do nawet 250 rzęs na górnej i od 50 do 150 rzęs na dolnej powiece. Jeśli dodamy do tego rzęsy sztuczne aplikowane metodą 1 do 1 mamy całkiem sporo włosków do umycia. By dotrzeć w zakamarki i dokładnie oczyścić podstawy rzęs, najlepiej uczynić to profesjonalnymi narzędziami, jak pędzle i pianki dostępne m.in. na stronie producenta rzęs i akcesoriów do nich - Noble Lashes. Nie warto eksperymentować z doborem kosmetyków do demakijażu, lepiej zaufać producentowi sztucznych rzęs.

Zakaz używania produktów tłustych i malowania rzęs

Produkty, w których składzie znajduje się gliceryna czy oleje roślinne niestety do pielęgnacji sztucznych rzęs się nie nadają. Trzeba więc odłożyć wszystkie mleczka do makijażu i część płynów, w których składzie tłuszcze się znajdują. A zamiast tego sięgnąć po specjalny płyn do rzęs. Warto też pamiętać, że na sztuczne rzęsy nie nakładamy tuszu, bo ten skleja włoski, obciąża dodatkowo rzęsy naturalne i jest bardzo trudny do usunięcia. Jak zgodnie twierdzą styliści rzęs, stosowanie na sztuczne włosie maskary, skraca efekt zabiegu. 

Jak stosować płyn do rzęs?

Płyn w piance nakłada się bezpośrednio na rzęsy, najlepiej palcami. Warto zrobić to w taki sposób, by pianka osadziła się na samych rzęsach. Mycie powinno odbywać się za pomocą specjalnego pędzelka, który pomoże piance wniknąć pomiędzy włoski i dotrzeć do samej linii rzęs. Najlepiej pędzelkiem wykonywać okrężne ruchy, a na koniec wyczesać delikatnie rzęsy od podstawy do końcówek. Po osuszeniu rzęs należy je rozczesać czystą szczoteczką, co jest czynnością szalenie ważną w przypadku zagęszczania rzęs metodą objętościową.

(fot. materiały prasowe)

Artykuł sponsorowany